موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین)

موسسه دکترین انجام مقاله
تفاوت ISI با ISI-Listed چیست؟
تفاوت ISI با ISI-Listed چیست؟

مشاوره انجام پایان نامه موسسه دکترین

 تفاوت ISI با ISI-Listed چیست؟

 بطور کلی به تمام ژورنال های نمایه شده در تامسون رویترز به اصطلاح ISI گفته می‌شود (با استناد به نام قدیمی موسسه Institute for Scientific Information). بدیهی است که با توجه به تنوع کیفی نمایه های تحت پوشش تامسون رویترز ، نمی‌توان قضاوتی یکسان برای تمام این نمایه ها داشت. لذا برای حفظ اعتبار و ارزش علمی عنوان ISI ، نمایه ها به دو گروه ISI (دارای ضریب تاثیر) و ISI-Listed (بدون ضریب تاثیر) تقسیم بندی می‌شوند.

 ژورنالهایی موجود در نمایه های Arts & Humanities Citation Index و Science Citation Index Expanded و Social Sciences Citation Index با نام‌های اختصاری SCI ، SCIE و SSCI ، ژورنال‌های ISI خوانده می‌شوند. اعتبار علمی این ژورنال‌ها بسیار مناسب است و در صورت چاپ مقاله در این ژورنال ها از بابت اعتبارشان نگران نباشید.

 به ژورنال‌هایی که در سایر نمایه‌های زیرمجموعه  تامسون رویترز نظیر BIOSIS یا Zoological Record و یا ESCI و ...  ایندکس شده‌اند ، ژورنال های ISI-Listed گفته می‌شود. دقت داشته باشید که صرف ایندکس شدن یک ژورنال در این نمایه ها اعتبار برجسته‌ای محسوب نمی‌شود و در واقع در لیست ژورنال های تحت بررسی اعتبار توسط موسسه تامسون رویترز برای یک دوره زمانی مشخص قرار گرفته‌اند. بنابراین اعتبار علمی آن باید بصورت تخصصی بررسی شود. لازم به تذکر است که متاسفانه این قبیل ژورنال ها محل سوء استفاده های فراوان از دانشجویان و پژوهشگران جوان شده است و باید مراقب این موضوع باشید.

 نتیجه‌گیری آنکه، اگر مقاله شما در ژورنال‌های ISI چاپ شود، هیچ‌گونه جای نگرانی در جلسه مصاحبه دکتری نیست! اما اگر مقاله شما در فهرست ISI-Listed چاپ شده باشد، این به معنای پایان کار مقاله شما نیست و همه چیز منوط به بررسی هیئت ژوری خواهد شد. لذا ISI-Listed را پایان ماجرا و اوج فاجعه نبینید! داشتیم عزیزانی را که چنین شرایطی داشتند و در نهایت توانسته‌اند نظر اساتید را جلب نمایند.

اخذ پذیرش از مجلات فهرست ISI-Listed به مراتب ساده‌تر از ISI است! همین موضوع گاه باعث سوءاستفاده‌های مالی و غیر مالی فراوانی از دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف خواهد شد. لذا در این خصوص مراقب تولیدات علمی خود باشید!
ارسال سفارش انجام پروژه

مقالات مرتبط
تفاوت ISI با ISI-Listed چیست؟
 تفاوت ISI با ISI-Listed چیست؟ ...
ازمون های آماری کاربردی در پایان نامه
انواع آزمون های آماری ناپارامتریک (قسمت اول): ...
آموزش انجام پایان نامه
آموزش انجام پایان نامه ...
چطور شانس چاپ مقاله خود در مجلات بین المللی(ISI) را افزایش دهیم؟؟
چطور شانس پذیرش/ چاپ مقاله خود در مجلات بین المللی(ISI) را افزایش دهیم؟؟ ...
ساختار چکیده
ساختار چکیده مقالات ...
دو سبک  مدیریت رهبری کاربردی
دو سبک  مدیریت رهبری کاربردی ...
JCR یا Journal Citation Reports چیست؟؟
JCR یا Journal Citation Reports چیست؟؟ ...
اسم های لاتین در متن پایان نامه و یا مقالات فارسی
نگارش اسم های لاتین در متن پایان نامه و یا مقالات فارسی ...
تفاوت  دکترای حرفه ای با دکترای تخصصی چیست؟
تفاوت  دکترای حرفه ای با دکترای تخصصی چیست؟ ...
معرفی انواع روش تحقیق بر اساس زمان و بر اساس اقدام محقق
معرفی انواع روش تحقیق بر اساس زمان و بر اساس اقدام محقق ...
موسسه پژوهشی دکترین

موسسه دکترین از سال 1385 با رویکرد دانش بنیان با هدف ارتقا علمی سطح دانش دانشجویان ، اساتید و محققان داخل و خارج از کشور در حوزه های علوم انسانی ، فنی مهندسی ، علوم پایه و پزشکی  همچنین مدیریت هولدینگ های داخل مرزی و [...]

مراحل سابمیت ، پذیرش و چاپ مقاله

مجله رو بصورت قطعی انتخاب کنید،انتخاب صحیح مجله نقش تاثیرگزار در پذیرش یا رد مقاله و میزان ارجاع به آن دارد، راهنمای نویسنده رو مطالعه کنید،چندین بار مقاله خود رو بخوانید،از همکاران و [...]

مراحل چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب

مرحله اول: آماده سازی محتوای کتاب : در این مرحله نویسنده یا مترجم باید محتوای کتاب را آماده کند. این محتوا می‌تواند شامل شعر، داستان، دستنوشته، خاطرات و یا یک کتاب علمی باشد. همچنین کتاب مورد نظر م [...]

© 2019 Doctorin