سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

ده روش مطالعه مفید ۱۴۰۰/۰۳/۰۴
ده روش مطالعه مفید

چاپ، پذیرش مقاله و چاپ کتاب

ده روش مطالعه موثر

 مطالعه مفید اتفاقی نیست. پژوهشگران و روانشناسان سالها در مورد روشهای مطالعه تحقیق کرده اند. برخی از بهترین مطالعات که در دانشگاه های برتر انجام می شود: استنفورد ، ایندیانا و شیکاگو. آزمایش های دقیق با گروه های دانشجویی  که موثرترین روش های مطالعه را روشن کرده است. دانش آموزانی که این روش ها را دنبال می کنند راحت تر می آموزند ، مطالب را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کنند و ساعت ها از وقت مطالعه را برای خودشان صرفه جویی می کنند. ده روش مطالعه کارساز که محققین آن را پیشنهاد می کنند به شرح زیر است:
.1 تهیه یک برنامه مطالعه
ساعات خاصی از هر روز را برای مطالعه اختصاص دهید دقیقاً مانند آنچه برای تغذیه و خواب انجام می دهید. همان برنامه را  روز به روز حفظ کنید. مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه بر اساس مهارت در موضوع برای هر فرد متفاوت خواهد بود. هر روز به طور متوسط دو ساعت مطالعه برای هر ساعت در کلاس توصیه می شود. کلاس رفتن فقط آغاز کار است. کار واقعی پس از آن آغاز می شود!
2.مطالعه در یک محیط مناسب
  هر روز یک زمان ، یک مکان . اگر  نداشتن تمرکز مشکل شماست ، محیط مناسب به شما کمک زیادی می کند. میز کار یا میز مطالعه شما باید در یک مکان ساکت - بدون هرچه حواس پرتی باشد. وقتی هر روز در یک مکان مطالعه می کنید بهتر تمرکز خواهید کرد. این یک ذهنیت است. به عنوان مثال ، وقتی پشت میز آشپزخانه می نشینید ، انتظار دارید غذا بخورید. وقتی روی یک صندلی راحتی می نشینید ، تلویزیون تماشا می کنید و غیره. ایجاد عادت مطالعه در یک مکان در یک زمان و هر روز باعث تمرکز شما می شود.
3 .تجهیز مکان مطالعه خود به تمام موارد مورد نیاز
ز میز یا میز مطالعه شما باید به تمام موادی که برای انجام تکالیف نیاز دارید مجهز باشد ، به عنوان مثال ، مداد ، خودکار ، پاک کن ، گیره های کاغذی ، منگنه ، فرهنگ لغت ، تنقلات و آب و غیره. برای برخی از کارهای ممکن است لازم باشد یک ماشین حساب یا سایر وسایل را داشته باشید. با در دست داشتن این ها ، می توانید بدون وقفه مطالعه کنید. اگر تلفن دارید ، بگذارید در زمان مطالعه شما در حالت سایلنت باشد. پس از پایان مطالعه می توانید تماس ها را پاسخ دهید. بردن غذای میان وعده و نوشیدنی به محل مطالعه ، رفت و آمد های بی پایان به آشپزخانه که تمرکز شما را برهم میزند را، از بین می برد.
4. منتظر انگیزه نباشید
 آیا می توانید تصور کنید که یک ورزشکار در حال تمرین برای آماده سازی برای یک رویداد منتظر الهام یک انگیزه باشد؟ البته که نه. آنها هر روز بخواهند یا نخواهند تمرین می کنند تا رقابت کنند. مانند یک ورزشکار ، شما باید برای انجام پژوهش ها و امتحانات و با انجام تکالیف و آماده سازی روزانه از طریق مرور ، خودتان را آماده کنید.
5. یک دفترچه یادداشت خوب ، نمرات را بهبود می بخشد 
محققان به ما می گویند که قطعاً بین نظم و نمرات بالا رابطه وجود دارد. دانستن اینکه کجا نکات مورد نیاز خود را پیدا کنید بسیار مهم است. برای هر موضوع یک بخش خاص و همچنین یک تقویم ترم داشتخ باشید تا بتوانید همه کارهای مهم را درآنها یادداشت کنید. همراه داشتن همه این اطلاعات در یک مکان برای موفقیت شما حیاتی است. یک دفترچه یادداشت شده بخشی از مدیریت زمان مناسب است.
.6 ثبت دقیق کارها
 آن را سیاه و سفید قرار دهید - از جمله جزئیات آن - و در دفترچه یادداشت خود نگه دارید. دانستن اینکه چه کاری انتظار می رود انجام دهید و چه زمانی انتظار می رود آن را انجام دهید اولین قدم عظیم در جهت انجام موفقیت آمیز و به موقع کارهای مهم است.
. 7 استفاده از کارت های فلش فقط برای بچه ها نیست!
 آنها یک ابزارمهم مطالعه هستند. از جلوی کارت برای نوشتن یک اصطلاح مهم استفاده کنید و در پشت ، یک تعریف یا یک واقعیت مهم درباره آن اصطلاح بنویسید. کارتهای فلش خود را به همراه داشته باشید. از آنها در "زمان مرده" مانند ایستادن در صف ، انتظار در مطب پزشک یا دندانپزشکی ، سوار شدن بر اتوبوس یا انتظار در خشکشویی استفاده کنید. آنها را روی آینه دستشویی خود بچسبانید تا هنگام اصلاح یا آرایش آنها را مرور کنید. شما متعجب خواهید شد که می توانید در آن "اوقات مرده" ، چه مقدار موفق شوید. به فکر توسعه "فلش کارت های" خود باشید که مهارت های مطالعه شما را بهبود می بخشد.
8. یادداشت های خوب به عنوان بیمه در برابر فراموشی
همزمان با تدریس اساتید یادداشت برداری مفید داشتخ باشید. یادداشت های خوب برای بررسی قبل از آزمون "یک ضرورت" است. بدون یادداشت ، باید قبل از آزمون کل کتاب را دوباره بخوانید و مرور کنید. یعنی ممکن است نیاز داشته باشد که در هر جلسه 100-300 صفحه از مطالب را بخوانید. با یادداشت ها ، فقط در کسری از زمان می توانید نکات اصلی را به یاد بیاورید. زمانی که صرف یادداشت برداری می کنید از دست نمی رود ، اما در واقع صرفه جویی در وقت است.
.9 یادگیری بیش از حد  حافظه را تقویت می کند
 روانشناسان به ما می گویند که راز حافظه قوی، یادگیری بیش از حد است. کارشناسان پیشنهاد می کنند بعد از اینکه می توانید بگویید ، "من این بخش را یاد گرفته ام" ، باید مطالعه آن را برای یک چهارم زمان مطالعه اصلی ادامه دهید. الفبا نمونه ای از یادگیری بیش از حد است. چگونه آن را یاد گرفتید؟ احتمالاً از طریق تکرار که بهترین راه برای ثبت مطالب در حافظه است. با نوشتن ، خواندن ، لمس کردن ، شنیدن و گفتن مطالب ، تا آنجا که ممکن است ، حافظه خود را قوی کنید. در یک مطالعه تجربی ، دانش آموزانی که بیش از حد به مطالعه مطالب خود ادامه داده اند پس از یک ماه چهار برابر بیشتر از دانش آموزانی که بیش از حد مطالعه نداشته اند مطالب درسی را حفظ کرده اند.
.10 مرور مكرر مطالب 
دانشجویی که مطالب را مرور نمی کند تنها در طی دو هفته می تواند 80٪ از مطالب یاد گرفته شده را فراموش کند! اولین بازبینی باید اندکی پس از ارائه و مطالعه مطالب انجام شود. مرور اولیه به عنوان محافظتی در برابر فراموشی و به شما کمک می کند مدت زمان طولانی تری مطالب را به خاطر بسپارید. مرورهای مکرر در طول دوره ، در زمان آزمون پاداش با خود به ارمغان می آورد و اضطراب قبل از آزمون را کاهش می دهد
کلام آخر
اگرچه این ده روش مطالعه کارساز است ، اما در استفاده از همه آنها یک مولفه دیگر نیز وجود دارد - مسئولیت مطالعه با پیگیری تکالیف را به عهده بگیرید. اگر به خودتان کمک نکنید ، همه روش های مطالعه در دنیا به شما کمک نمی کنند. مانند اکثر موارد زندگی شما ، شعار شما باید این باشد: "من مسئول موفقیت خود هستم!" اگر تلاش کنید تا به طور و موثر مطالعه کنید ، مهارت های پیشرفته مطالعه  به زودی به یک عادت تبدیل می شوند و به همان اندازه که تنفس برای شما طبیعی شده است. 

 
ارسال سفارش استخراج مقاله

مقالات مرتبط
ده روش مطالعه مفید
ده روش مطالعه کارساز که محققین آن را پیشنهاد می کنند ...
آموزش انجام پایان نامه علوم اجتماعی
آموزش انجام پایان نامه علوم اجتماعی. هدف از انجام پایان نامه علوم اجتماعی حل مسائلی است که نیاز جامعه را در زمینه&zwn ...
چگونگى ایجاد عادت به نوشتن‏
چگونگى ایجاد عادت به نوشتن‏  ...
نحوه امتیازدهی در مصاحبه دکتری
نحوه امتیازدهی در مصاحبه دکتری ...
شناسایی ژورنال‌های دسترسی آزاد جعلی
راه هایی برای شناسایی ژورنال‌های دسترسی آزاد جعلی ...
معرفی نرم افزار رفرنس نویسی مندلی
معرفی نرم افزار رفرنس نویسی مندلی ...
چگونه از یک مقاله برای نوشتن پایان نامه استفاده کنیم؟
چگونه از یک مقاله برای نوشتن پایان نامه استفاده کنیم؟ ...
مقایسه رزومه تحصیلی با رزومه کاری
مقایسه رزومه تحصیلی با رزومه کاری ...
چگونه کتاب بنویسیم؟
مرحله نخست برای نوشتن کتاب ...
چگونه به یک ایده ی پژوهشی برسیم؟
چگونه به یک ایده ی پژوهشی برسیم؟ ...
© 2021