سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

7 قدم برای طراحی جلد حرفه ای ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
7 قدم برای طراحی جلد حرفه ای

چاپ، پذیرش مقاله و چاپ کتاب

7 قدم برای طراحی جلد حرفه ای

1. برای جلد کتاب خود الهام و ایده بگیرید

جدا از توانایی شما در اجرای یک طرح ، مهمترین جنبه جلد کتاب توانایی ارتباط با بازار هدف است: یعنی افرادی که احتمالاً  عنوانی را که شما می نویسید خریداری می کنند. بنابراین ، اولین توقف شما برای الهام گرفتن باید همیشه کتاب های دیگر در موضوع و ژانر شما باشد.

به عناوین پرفروش رده خود نگاهی بیندازید و احتمالاً خواهید دید که سبک ها و نقوش بصری بارها و بارها تکرار می شوند. این اتفاقی نیست ناشران همیشه به دنبال برقراری ارتباط با بازار هدف خود هستند. و اگر این به معنای گرفتن الهام از محبوب ترین کتاب های موضوع خود است ، آنها این کار را می کنند.

.2 نرم افزار طراحی جلد خود را انتخاب کنید 
اصولاً از هر نرم افزار گرافیکی می توان برای طراحی جلد استفاده کرد. برخی از برنامه ها برای افراد غیرحرفه ای مناسب هستند - و برخی دیگر مانند Book Brush به طور خاص برای تهیه کنندگی نویسندگان طراحی شده اند. استفاده از آنها معمولاً فوق العاده آسان است و می تواند برخی از کاورهای با ظاهر هوشمند را تولید کند. با این وجود ، تعداد الگوهای موجود در هر ژانر و موضوع تا حدودی محدود شده اند. هرکسی می تواند به ابزارهای حرفه ای مانند InDesign و Photoshop (که هر دو دوره آزمایشی رایگان را ارائه می دهند) دسترسی پیدا کند که منحنی یادگیری بسیار تندتری دارند: بسیاری از مردم می دانند که چگونه از فتوشاپ استفاده کنند ، اما نه به خوبی. 

3.صاویر رایگان پیدا کنید یا از Shutterstock استفاده کنید
 تعجب خواهید کرد که چه تعداد نویسنده بدون پرداخت هزینه از از عکس های گوگل استفاده می کنند که این غیرقانونی است و احتمالاً شما را با نامه ای از دارنده حقوق که درخواست خسارت دارد ، مواجه می کند. اگر به دنبال استفاده از عکس یا تصاویر خود نیستید ، به یک کتابخانه رایگان تصاویر سهام مانند Pixabay یا Unsplash بروید - که دارای هزاران تصویر است که می توانید بدون ذکر منبع استفاده کنید. یا ، برای انتخاب تصاویر به طور قابل توجهی گسترده تر ، یکی از کتابخانه های بزرگ مانند Shutterstock را امتحان کنید: بسته به نوع گرافیکی که دنبال می کنید ، هزینه مجوز ممکن است فقط چند دلار باشد.

4. درباره ابعاد جلد خود تصمیم بگیرید

اگر فقط یک کتاب الکترونیکی مد نظرتان است ، این بسیار آسان است: آمازون اندازه ایده آل 2560 در 1600 پیکسل را پیشنهاد می کند - اگرچه در انتخاب ابعاد مختلف آزادی دارید. سایر خرده فروشان و توزیع کنندگان اندازه های پیشنهادی مشابهی دارند ، بنابراین اگر به این ایده آل آمازون برسید ، مطمن خواهید بود.

با این حال ، برای کتابهای چاپی ، همه چیز پیچیده تر می شود. شما باید اندازه های استاندارد کتاب را در ژانر خود در نظر بگیرید ، سپس تعداد صفحه و تراکم کاغذ را در نظر بگیرید تا بدانید دقیقاً ضخامت عطف چیست. و سپس موضوع حروفچینی قاب پشتی وجود دارد - که خود نیاز مند مهارت است.

در نهایت ، اگر قصد شما فروش نسخه های چاپی است ، باید به شدت به فکر استخدام یک طراح جلد کتاب حرفه ای باشید. متغیرهای بیش از حد زیادی وجود دارد که یک فرد آماتور قادر به ایجاد طرحی معتبر است.

5. تایپوگرافی خود را درست طراحی کنید
تایپوگرافی یا استفاده از حروف روی جلد چیزی است که تقریباً همه طراحان جلد غیرحرفه ای و حرفه ای با آن دست و پنجه نرم می کنند. ما یک راهنمای دقیق برای آن در اینجا داریم :

    ببینید در حوزه موضوعی و ژانر کتاب شما از چه فونت هایی استفاده شده است.
   
        نام خود را نسبتاً کوچک نگه دارید. تا زمانی که واقعاً مشهور نباشید ، نام نویسنده نباید بزرگتر از عنوان باشد.
    به خواننده اعتبار بدهید. نیازی به افزودن "نوشته شده توسط" یا "رمان توسط ... نوشته شده است" نیست - خوانندگان می توانند این موضوع را خودشان بفهمند.
    ساده طراحی کنید. یکی از رایج ترین اشتباهات در طراحی آماتور ، شلوغ بودن بیش از حد جلد است. کوکو شانل یک بار گفت ، "قبل از اینکه از خانه خارج شوید ، به آینه نگاه کنید و حداقل یک چیز را بردارید." این توصیه چیزی است که بیشتر طراحان می توانند از آن بیاموزند.

6. مطمئن شوید که فایل صحیح را چاپ میکنید
اگر واقعاً نتوانید جلد خود را در قالب صحیح ارائه دهید ، بهترین طراحی در دنیا هم مهم نخواهد بود.
برای تهیه کتاب الکترونیکی ، به سادگی باید جلد جلویی خود را به عنوان یک فایل JPEG ارسال کنید. اگر از یک شرکت چاپی برای فروش نسخه های چاپی استفاده می کنید ، باید نیازهای آنها را از دنبال کنید - که معمولاً شامل تولید PDF جلد جلو ، عطف و پشت جلد است که از وضوح مناسب و از سیستم رنگ صحیح استفاده می کند.

7. طرح های خود را امتحان کنید
اگر بین دو طرح جلد گیر افتاده اید ، چرا آنها را با مخاطبان هدف خود آزمایش نمی کنید؟ از تبلیغات فیس بوک استفاده کنید و آزمون A / B را اجرا کنید - در این قسمت شما دو گروه از مخاطبان یکسان را می گیرید و آنها را در معرض تبلیغ قرار می دهید. یکی از مخاطبان تبلیغی را با جلد «A» شما می بیند و دیگری مخاطب آگهی ای را با جلد «B» شما می بیند. آگهی ای که کلیک های بیشتری دریافت می کند ، برنده است!
 
ارسال سفارش استخراج مقاله

مقالات مرتبط
7 قدم برای طراحی جلد حرفه ای
آموزش طراحی جلد جذاب برای کتاب ...
اصول نویسندگی مقالات علمی
اصول نویسندگی مقالات علمی   ...
ویژگی های مقالات موفق
ویژگی های مقالات موفق  ...
مقاله بیس برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه
 مقاله بیس برای نوشتن پروپوزال و پایان نامه   ...
چرا مقالات نیاز به ویراستاری نیتیو دارند؟
چرا مقالات نیاز به ویراستاری نیتیو دارند؟ ...
3 روش برای جلوگیری از رد مقاله توسط سردبیر
3 روش برای جلوگیری از رد مقاله توسط سردبیر ...
چگونه به نظرات داوران مقاله پاسخ دهید؟
پاسخ به داوران مقاله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ...
روش شناسی چه تاثیری بر روی تحقیقی که انجام می دهیم دارد؟
روش شناسی چه تاثیری بر روی تحقیقی که انجام می دهیم دارد؟ ...
نکته ای برای نگارش علمی جذاب
نکته ای برای نگارش علمی جذاب ...
سرقت علمی و ادبی در مقالات و پایان نامه
دلایل افزایش سرقت علمی و ادبی در مقالات و پایان نامه ها چیست؟ ...
© 2021