سفارش سریع

موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین)

موسسه دکترین انجام مقاله
آموزش انجام مقاله کنفرانسی ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
آموزش انجام مقاله کنفرانسی

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله دکترین

آموزش انجام مقاله کنفرانسی 

مقاله کنفرانسی به مقالاتی اشاره دارد که با هدف پذیرش در کنفرانس نگارش می یابند. معمولا کنفرانس ها رویدادی سالانه هستند که حوزه های مطالعاتی خاصی را پوشش می دهند و شما می توانید نتایج پژوهش خود را به صورت ارائه شفاهی، ارائه پوستر، میزگرد و ... با دیگر پژوهشگران به اشتراک بگذارید. شما می توانید برای مشاوره در زمینه انجام مقاله کنفرانسی و پذیرش مقالات خود در کنفرانس های معتبر علمی با موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین) تماس بگیرید.
فرآیند داوری مقالات کنفرانسی در یک چارچوب زمانی مشخص انجام می شود. هر شخص مقاله خود را در یک مهلت زمانی مشخص به کنفرانس ارسال می کند و سپس داوران به بررسی و داوری مقالات می پردازند. پس از اتمام فرآیند داوری مقالات در مهلت زمانی معین، تمامی شرکت کنندگان در کنفرانس نتیجه داوری مقالات خود را دریافت می کنند. 


چگونه از برگزاری یک کنفرانس مطلع شویم؟

در حال حاضر بهترین منبع یافتن اطلاعات در مورد کنفرانس های بین المللی، اینترنت است. هر چند که قانونی برای ثبت کنفرانس در سایت های خاص وجود ندارد، اما سایت های مختلفی در زمینه های تخصصی، کنفرانس های مرتبط با رشته ها را به صورت دسته بندی شده ارائه می کنند. سایت سیویلیکا یکی از بهترین منابع جستجوی موضوعی کنفرانس هاست.
در صورتی که می خواهید با جستجوهای متفرقه به دنبال موضوع خاصی باشید، توصیه می شود به جای جستجوی کلمات تخصصی، کلمات عمومی تر را جستجو نمایید نتایج این نوع جستجو لیست متنوعی از کنفرانس های مرتبط و نیمه مرتبط را به شما معرفی می کند و در نتیجه ممکن است بتوانید موضوع مورد نظر را در کنفرانس نیمه مرتبط دیگری بیابید.
علاوه بر اینترنت، ارتباط اطلاعاتی دانشجویان با یکدیگر، منبع اطلاعاتی مهمی است که معمولا مورد غفلت قرار می گیرد. بارها مشاهده شده است که پس از پایان یافتن موعد ارسال مقالات، در حالی که دانشجویان زیادی برای شرکت در کنفرانس اقدام کرده اند، گروه دیگری از دانشجویان از بی اطلاعی در مورد برگزاری کنفرانس شکایت دارند.


نگارش مقاله کنفرانسی

در ابتدا می بایست یادآوری کرد که مقالات کنفرانسی نسبت به مقالات چاپ شده در مجلات از ضریب اهمیت کمتری برخوردارند اما می توانند تاثیرات بسیار مثبتی روی رزومه تحصیلی هر دانشجویی ایجاد کنند. باید بدانید با این که فرآیند داوری مقالات همایشی و کنفرانسی نسبت به مقالات علمی ترویجی و علمی پژوهشی راحت تر است، اما بدون داشتن محتوای قوی و محکم ، ممکن است به توفیق چندانی در آن دست نیابید.
مقالات کنفرانسی معمولا به سه بخش خلاصه ، کوتاه شده و به صورت کامل تقسیم شده و قابل ارسال به همایش هاست. مقالاتی که به صورت خلاصه شده به همایش ها ارسال می شوند تنها خلاصه ای از مقالات اصلی هستند و در مجموع شامل ۲ تا ۵ صفحه می شوند. معمولا پس از این که مقاله پذیرش را از یک کنفرانس گرفت، پس از ۱ الی ۲ ماه ، چکیده آن را در یک کتابچه چاپ و از طریق پست به نویسنده ارسال می کنند. معمولا مقالات علمی پژوهشی روی نوآوری موضوع و نتایج  تحقیق تاکید دارند ، بخشی که معمولا روی مقالات کنفرانسی کمتر مورد توجه قرار می گیرد.


فرآیند پذیرش مقاله کنفرانسی

پس از انجام و به پایان رساندن مقاله توسط نویسنده و تبدیل آن به الگوی نگارشی مخصوص کنفرانس، برای بررسی اولیه به کنفرانس علمی معتبر مربوطه ارسال می شود و سپس در صورت وجود نقص نگارشی به نویسنده اعلام می شود که نواقص مربوطه را تا مدت مشخص رفع نماید و پس از این حالت مقاله جهت بررسی فنی وارد مرحله نهایی می شود که ممکن است مقاله تأیید نهایی شود که در این حالت باید مبلغی مشخص به کنفرانس پرداخت شود تا مقاله در آن کنفرانس چاپ شود و یا ممکن است رد شود که مشخصا" در این حالت نیازی به پرداخت هزینه به کنفرانس نمی باشد.


نکات مهم در خصوص مقالات کنفرانسی

•    در سایت کنفرانس، تعداد صفحات مجاز برای مقاله اعلام می شود.
•    حداکثر تعداد صفحات مقالات کنفرانس محدود است و معمولا نباید بیش از ده صفحه باشد.
•    با توجه به تعداد زیادی از مقالات ارائه شده برای کنفرانس و سرعت داوران برای بازبینی ونتایج اعلام شده است.
•    مقالاتی که برای کنفرانس ارائه می شوند، دارای یک اصول خاصی هستند.
•    هر مقاله ای که به کنفرانس فرستاده می شود باید با قوانین آن کاملا مطابقت داشته باشد.
•    در صورت عدم انطباق، مقاله اغلب بدون قضاوت رد می شود.
•    یک راه ساده و آسان این است که قالب مقاله را از سایت کنفرانس دانلود کنید و متن مقاله خود را در بخش های مناسب فایل کپی کنید و سپس موارد اضافی را حذف کنید.
•    به طور معمول، فایل نمونه در دو قالب Word یا Latex در سایت کنفرانس قرار داده می شود.
•    اگر بخش بزرگی از مقالات و قوانین ریاضی وجود داشته باشد، استفاده از نرم افزار لاتکس توصیه می شود.
•    معمولا نسخه کامل مقالات برتر کنفرانس ها در نشریات علمی منتشر می شود. این موضوع در محل برگزاری کنفرانس اعلام می شود.
•    به طور معمول، روند پذیرش مقالات ارسال شده از کنفرانس به مجله ساده تر از ارسال مستقیم مقالات به مجلات می باشد.
•    در هر کنفرانس برای بهترین ارائه، بهترین پوسترها یا بهترین مقالات دانشجویی جوایزی داده می شود.
سخن آخر
مقالات پذیرفته شده یا ارائه شده در یک کنفرانس به عنوان مقاله کنفرانس نامیده می شوند. در یک کنفرانس، افرادی که در زمینه تحقیق و توسعه خاص فعالیت می کنند، اطلاعات را مبادله می کنند. یکی از راه های تبادل و انتقال افکار در موضوعات مختلف علمی ، شرکت در کفرانس ها و همایش های داخلی و بین المللی است. در این کنفرانس ها ، شرکت کنندگان می توانند با ارائه نوشته ها و مقالات علمی خود ، سایر پژوهشگران را از یافته های جدید خود آگاه کنند. تمام صحبتها و نظرات در کنار مقالات ارائه شده مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و در پایان نوشته هایی که دارای بار علمی بالاتری هستند برای چاپ در نشریات معتبر انتخاب می شوند.
اغلب اوقات، ایده ای که برای اولین بار به ذهن می آید، به عنوان یک مقاله منتشر شده و به جامعه علمی ارائه شده است. مزیت اصلی مقالات کنفرانس این است که این مقالات به صورت سخنرانی و یا پوستر ارائه می شوند. تقریبا در همه کنفرانس‌ها مقاله های پذیرفته شده در صورت داشتن بار علمی بالا در بعضی مجلات و یا در کتابخانه های دیجیتالی همانند (ieee مخصوص برق و کامپیوتر) چاپ می شود که در حالت دوم معمولا کنفرانس‌ها یک هزینه ای برای چاپ دریافت می کنند که با یک فاصله حداکثری ۲ ماه به چاپ می رسد. دانشجویان می توانند برای مشاوره در زمینه نگارش، پذیرش و چاپ مقالات کنفرانسی خود با موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین) تماس حاصل کنید.

شما میتوانید مقاله آشنایی با همایش ها و کنفرانس های علمی را نیز مطالعه بفرمایید.

 ارسال سفارش انجام پروژه

اخبار مرتبط
آموزش انجام پایان نامه ارشد علوم تربیتی
آموزش انجام پایان نامه ارشد علوم تربیتی.    ...
آموزش انجام مقاله کنفرانسی
آموزش انجام مقاله کنفرانسی. مقاله کنفرانسی به مقالاتی اشاره دارد که با هدف پذیرش در کنفرانس نگارش می یابند. ...
نکته ای کوتاه درباره شیوه بیان زمینه تحقیق
نکته ای کوتاه درباره شیوه بیان زمینه تحقیق ...
منابع و پایگاه های مهم دریافت مقالات انگلیسی
منابع و پایگاه های مهم دریافت مقالات انگلیسی ...
امارامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت
© 2020 کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین) می‌باشد