سفارش سریع

چاپ کتاب و پذیرش مقاله

معرفی آزمون MSRT ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
معرفی آزمون MSRT

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله دکترین

معرفی آزمون MSRT 

MSRT  که مخفف (Ministry of Science, Research and Technology) است، یک آزمون زبان انگلیسی است که توسط «سازمان امور دانشجویان» وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد.
آزمون MSRT در سال 10 بار برگزار می شود و شرکت در آزمون محدودیت ندارد و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد، ولی داوطلبانی که نمرات انها بالاتر از 75 باشد تا یکسال نمی توانند در این آزمون شرکت نمایند، چون ظرفیت آزمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره 70 می باشد.
این آزمون ویژه دانشجویان دکتری دانشگاه‌ های داخل کشور و دانشجویان کارشناسی ارشدی که قصد خروج از کشور برای ادامه تحصیل دارند، است. اکثریت متقاضیان آزمون MSRT را داوطلبان دکتری شکل می دهند، زیرا برای قبولی در آزمون دکتری داشتن یک نمره زبان الزامی است و این آزمون نیز یکی از آزمون های بین المللی مورد قبول سازمان سنجش است. به یاد داشته باشید که آزمون MSRT فقط در داخل کشور معتبر است.

جدول زمان ‌بندی و تعداد پرسش ها

آزمون MSRT شامل ۱۰۰ سوال است: ۳۰ سوال مهارت Reading ، ۳۰ سوال مهارت Grammar و ۴۰ سوال Comprehension است. این آزمون نمره منفی ندارد و اگر به یک سوال بیش از یک پاسخ داده شود به آن سوال نمره اختصاص داده نمی ‌شود.
بخش Comprehension متشکل از ۴ متن جداگانه است که در مجموع ۴۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات نیاز است. این آزمون در مقایسه با آزمون تافل و آزمون آیلتس بسیار آسان ‌تر بوده و نیاز به پیش نیاز در سطح پیشرفته نیست؛ اما داشتن دانش زبان عمومی به شدت در این آزمون و برای موفقیت در این آزمون ضروری است. 
حداقل نمره این آزمون برای قبولی در مقطع دکتری ۵۰ است که البته با توجه به دانشگاه مورد نظر حد نصاب قبولی متفاوت است و بین ۴۵ تا ۷۵ است. این آزمون در زمان ۷۵ دقیقه برگزار می‌شود.
اعلام نتایج آزمون از طریق وزارت علوم بین یک هفته تا ۱۰ روز پس از برگزاری آزمون خواهد بود.
نحوه ثبت نام در آزمون MSRT و پرداخت هزینه
داوطلبان شرکت در آزمون MSRT می‌توانند به سامانه سجاد مراجعه نمایند و با ثبت نام و ایجاد پروفایل برای انجام آزمون اقدام نمایند. هزینه آزمون ۶۰۰۰۰۰ ریال و پرداخت آن بصورت آنلاین است.

جریمه تخلف در آزمون MSRT

داوطلباني كه با فرستادن فرد دیگری بجای خود و جعل مدارك هويتي سعي در گمراه نمودن مجريان آزمون نمايند و در آن شركت كنند و تخلف آنان (حتي پس از برگزاری آزمون ودريافت مدرك) اثبات گردد، برابر مقررات برگزاري آزمون ها، به حراست و کمیته انضباطی دانشگاه محل تحصیل معرفی و مدارك مربوط به آنها باطل و از شركت در آزمون‌ به مدت 2 تا10سال محروم خواهند شد و با توجه به اينكه جعل هرگونه اسناد دولتي و استفاده از سند مجعول و شركت كردن به جاي داوطلب اصلي، برابر قانون مجازات اسلامي (تعزيرات مصوب 1375) جرم تلقي مي‌شود و مجازات كيفري به همراه خواهد داشت، اين گروه از متخلفان براي صدور احكام قضائي به مراجع قضائي معرفي مي‌گردند.

منابع آزمون  MSRT

منابع این آزمون، همان منابع آزمون تافل است. شما می ‌توانید هر منبعی که برای آمادگی آزمون تافل معرفی شده است را مطالعه نمایید. همچنین لیست ذیل منابع پیشنهادی این آزمون است که متقاضیان می ‌توانند برای آماده ‌سازی از آنها بهره جویند.
•    TOEFL Preparation KIT
•    Barron’s Essential Words for TOEFL
•    Understanding and Using English Grammar – By: Betty Azar
•    Vocabulary for high school students
•    504 Essential Words For TOEFL
•    Longman Preparation for the TOEFL (the paper-based)

 


 ارسال سفارش استخراج مقاله

اخبار مرتبط
نحوه نگارش بیان مسئله در پایان نامه و پروپوزال
نحوه نگارش بیان مسئله در پایان نامه و پروپوزال نگارش پروپوزال و پایان نامه فرآیند پژوهشی سیستماتیک برای افزایش ...
معرفی آزمون MSRT
معرفی آزمون MSRT. MSRT  که مخفف (Ministry of Science, Research and Technology) است، یک آزمون زبان انگلیسی ا ...
آموزش پذیرش و چاپ مقاله ISI.
آموزش پذیرش و چاپ مقاله ISI. موسسه اطلاعات علمی یا ISI (Institute for Scientific Information) موسسه‌ ای با تمرکز ...
© 2021